Fototerapie

UVB záření

 Léčba zařením, využívá se u pacientů pro léčbu pacientů se středně těžkou až těžkou formou lupénky. Světloléčba může pomoci ke zlepšení nebo zhojení 80-90% projevů. Funguje při ložiskové i celotělové formě. Na léčbu lupénky se používá UVB záření s úzkým pásmem (311 nebo 308 nm) nebo ultrafialové záření A. Záření se může kopmbinovat s tzv. psoraleny. Jsou to látky, které zvyšují citlivost kůže na UV záření. Díky nim lze snížit dávku UV záření, aniž by se snížil léčebný efekt.

Fototerapie může byt celková (ošetření celého těla při jedné aplikaci) nebo lokální (aplikace do oblasti hlavy, dlaní, plosek).

K léčbě se používají speciální přístroje. Intenzita a délka ozařování je nastavovana individuálně podle fototypu pacienta. Aby měla fototerapie potřebný účinek, je zapotřebí ji opakovat minimálně 15 – 20 krát, a to pravidelně – nepravidelnost může způsobit, že se potřebný výsledek dostaví později, nebo vůbec. Léčba světlem by neměla trvat déle jak tři měsíce.


PDT-LED diodové světlo

Při osvícení pokožky PDT světlem je část světla odrážena a zbývající část proniká do tkáně, kde dochází k rozpytlu a absorpci světla. Absorbovaná část světelné energie přímo dodává energii pro chemické reakce převážně v buněčných procesech. Především pak působí na buněčné membrány, posiluje látkovou výměnu a významně tak urychluje regenerační s hopnosti a hojivé procesy. Snižuje vnímání bolesti a potlačuje zánětlivé pochody v tkáních.

  • hydratace pokožky
  • redukce vrásek
  • výrazný omlazující efekt
  • okamžité vypnutí pokožky
  • zhojení akné
LED světlo do vlasů1 ošetření200Kč
LED světlo ošetření obličeje akné1ošetření200Kč
LED ošetření záda1 ošetření200Kč-400Kč
LED světlo + omnilux hydrogelová maska 1ošetření 30min1.000Kč

Máte zájem? Chcete se objednat nebo se na cokoli zeptat?​

Kontaktujte nás!

LKC Bruntál

MUDr. Lenka Klechová

Nádražní 27,  Bruntál

Žižkova 7, Krnov

Vyplněním požadovaných údajů a následným kliknutím na tlačítko „ODESLAT“ souhlasíte se zpracováním vámi zadaných osobních údajů společností Laserové a kožní centrum, s.r.o. Zavazujeme se, že vámi zadané osobní údaje zpracováváme pouze pro účely zpětného kontaktování pomocí zadaného emailu nebo tel. čísla a to striktně dle normy GDPR. Nikdy je neposkytneme třetím stranám ani jinak nezneužijeme. Vámi poskytnuté osobní údaje nebudou nikde dlouhodobě evidovány nebo použity k marketingovým účelům. Pokud máte podezření na zneužití, neváhejte se na nás obrátit.