Plexr

Plexr je nová a velmi slibná možnost neinvazivní estetické medicíny. Je vhodná pro většinu žen (i mužů) cca od 35-40 let věku, kdy již začínají být vidět první známky stárnutí (povolení kůže, pokles tkáně). Je možné aplikovat v obličeji (povadání dolní části obličeje, pokles víček, vyrýsované vrásky např. kolem rtů) i po těle (typicky např. povolení kůže kolem loktů, kolen, na břiše, mezi prsy).

 

Ošetření probíhá vždy ambulantně.

Přístroj Plexr pracuje na bázi odstraňování tkáně plazmou. Ionizuje plyny, které najdeme běžně v ovzduší v GAP (oblast mezi koncem přístroje- tryskou a ošetřovanou tkání, tím dochází k tvorbě plazmy). Množství vytvořené plazmy je závislé na výměně vzduchu v ionizační mezeře, také záleží na tom, jaké konkrétní plyny jsou do této oblasti zaváděny (argon aj.).

Po znecitlivění anestetickým krémem tedy lékař postupně může „vytečkovat“ – ošetřit cílovou oblast tak, aby došlo ke kontrakci pleti, což lze často pozorovat ihned během výkonu. Ošetřená plocha se pak hojí nejlépe tzv. „nasucho“, bez promašťování, podle potřeby je možno použít kromě běžné hygieny ještě desinfekci bez alkoholu.

Rekonvalescence

Hojení trvá cca 5-7 dní (je dobré zajistit si pobyt doma alespoň na 3 dny), bývá přítomno i lehké zduření až otok partie, následně je nutno ošetřené plochy chránit před sluncem přípravky s vysokým SPF.

Kromě efektu kontrakce pleti („stažení“, redukce přebytku kůže) využíváme i možnosti dosáhnout vyhlazení vyrýsovaných vrásek – v tom případě cíleně tečkovitě spálíme pleť na okrajích vrásky. Metodu lze použít i k celoobličejové rejuvenaci, toto ošetření se však neprovádí najednou, ale postupně, v několika dílčích zákrocích (4-5). Celkový efekt po jakémkoliv zákroku obvykle posuzujeme za cca 4 týdny. Velmi často jedno ošetření stačí k optimálnímu výsledku, vše je ale individuální. Pokud jsou potřeba ošetření další, může být po již měsíci anebo později.

Dosažený efekt vydrží v závislosti na životnímu stylu i více let, samozřejmě, pokud by např. došlo ke zhubnutí, na stavu kůže se to projeví obvykle negativně – novým povolením.

Jizvy po zákroku nevznikají, je ale nutno vyčkat samovolného zhojení spáleninek po Plexru, varujeme před aktivním strháváním stroupků. Plexr se naopak velmi osvědčuje i při léčbě jizev po akné a i některých forem aktivního akné, je možno ne sice jizvu zcela odstranit, ale zestejnoměrnit, jemně vyhladit, zlepšit vzhled ošetřené plochy.

Ceník

1 útvar dle velikosti100-200Kč

Máte zájem? Chcete se objednat nebo se na cokoli zeptat?​

Kontaktujte nás!

LKC Bruntál

MUDr. Lenka Klechová

Nádražní 27,  Bruntál

Žižkova 7, Krnov

Vyplněním požadovaných údajů a následným kliknutím na tlačítko „ODESLAT“ souhlasíte se zpracováním vámi zadaných osobních údajů společností Laserové a kožní centrum, s.r.o. Zavazujeme se, že vámi zadané osobní údaje zpracováváme pouze pro účely zpětného kontaktování pomocí zadaného emailu nebo tel. čísla a to striktně dle normy GDPR. Nikdy je neposkytneme třetím stranám ani jinak nezneužijeme. Vámi poskytnuté osobní údaje nebudou nikde dlouhodobě evidovány nebo použity k marketingovým účelům. Pokud máte podezření na zneužití, neváhejte se na nás obrátit.