Laserové ošetření

Depilace Diodovým Laserem

Pro depilaci používáme nejmodernější laser vybaven speciálním chlazením, které zajišťuje vysokou bezpečnost a snižuje bolestivost zákroku. Jedná se o laser ochranné třídy IV. Ošetření těmito epilačními lasery je ve srovnání se všemi ostatními metodami nejméně rizikové a zároveň
nejefektivnější.


Ošetření laserovým paprskem, který svou energii přenáší pod horní vrstvu kůže až do hloubky vlasového kořínku, je zničen folikul – ta část, z které vyrůstá vlas. Ze zničeného kořínku již není možný žádný další růst.

Na výsledek ošetření má rozhodující vliv to, jak bylo před tím ochlupení ošetřováno. Velmi dobrý efekt je v případě, že bylo ochlupení pravidelně holeno a tím byl stimulován vlasový kořínek k opakovanému růstu. Špatný efekt je u čerstvě vytrhaného ochlupení.

Aby bylo zákrokem zasaženo co nejvíce aktivních folikulů mělo by se dodržovat

 • Nejméně 5-10 dní před laserovou epilací nevytrhávat, neodstraňovat voskem nebo elektricky a nepoužívat epilační krémy
 • Maximální stimulaci k růstu lze dosáhnout pravidelným holením

Laserový paprsek působí pouze na folikuly ve fázi růstu, proto je nutné zákrok několikrát opakovat v intervalu 4-6 týdnů.

Kdy není laserové ošetření možné, nebo je možné jen částečně

 • Při užívání prostředků citlivých na světlo (bergamentový olej, léky…)
 • Při extrémně tmavé nebo čerstvě opálené kůže
 • Při jemné nebo světlé pleti

Po laserovém zákroku může být kůže citlivá na slunce, tzn. že ošetřená místa mohou ve dnech po laserové terapii pod UV zářením hnědnout rychleji než ostatní kůže. Je proto nutné vyhnout se slunečnímu záření, nenavštěvovat solaria po dobu 10 dní – v případě opálení kůže, a až
3 týdny – v případě ošetření opálené kůže. Je nutné používat opalovací krémy s SPF 50+.

Obličejhorní ret550-600Kč
špička brady660-700Kč
celá brada1.500-1.600Kč
Podpažímenší část1.500-1.600Kč
větší část1.850-2.100Kč
Celé paže3.400-3.800Kč
Tříslamenší část1.650-1.800Kč
větší část2.000-2.200Kč
Bérce4.300-4.500Kč
Celé nohymenší část7.000-7.300Kč
větší část8.000-8.400Kč
Horní část prsou3.000-3.300Kč
Prsní bradavky1.200-1.300Kč
Prsa celá u mužu3.400-3.700Kč
Polovina zad3.800-4.200Kč
Celá záda6.500-6.800Kč
Pruh na břišemenší část1.000-1.200Kč
větší část1.500-1.700Kč
Ramena2.400-2.600Kč
Hýždě3.300-3.600Kč

Frakční CO2 laser

Frakční CO2 laser využívá při své práci technologii mnohočetných bodovitých mikropaprsků, které intenzivně prohřejí kožní tkáň a destruují staré kolagenní vazivo. Na jeho místě vzniká vazivo nové, kůže se stává pevnější a elastičtější. Zlepšují se struktury pleti.

Frakční CO2 laser se používá k odstranění

 • Jizvičky po akné, ale ne jeho akutní projevy
 • Redukce drobných vrásek: lem očí, rtů, na čele, krku a dekoltu
 • Rozšířené póry
 • Jizvy a strie

Zákrok se provádí ambulantně. Zhruba 45 minut před ním se ošetřovaná oblast potře anestetickou mastí. Laserové ošetření celého obličeje trvá přibližně 30 minut. Po zákroku je pokožka červená, druhý den se udělají malé stroupky, které do týdne odpadnou. Zarudnutí pokožky do týdne vymizí. Rejuvenační efekt vydrží několik let. Frakční laser je vhodný i pro odstranění jizev a strií.

Frakce obličeje 2 ošetření8.000Kč
Nos-střed tváře1.600-1.800Kč
Nos-celé tváře2.000-2.500Kč
Nos-tváře-čelo2.500-3.000Kč
Jizvy a strie200-3.000Kč

IPL laser

Výhody při použití IPL

 • Bezbolestnost – metoda je neinvazivní, nevyžaduje anestezii, můžete pocitovat maximálně slabý pocit pálení při jednotlivých záblescích
 • Rychlost – ošetření trvá 20 – 30 minut, podle velikosti ošetřované plochy
 • Kůže po ošetření není poškozená, ihned po ošetření je možné odejít do práce.
 • Výjimečně vzniká lehké zčervenání, které během několika hodin zmizí. Líčení je možné ihned po zákroku.
 • Bezpečnost zakroku -na kůži nevznikají nežádoucí projevy. Oči jsou při zákroku chráněny speciálními brýlemi.

Použití IPL laseru

Pomocí IPL Laseru lze trvale odstranit

 • chloupky
 • pigmentové skvrny            
 • stařecké skvrny                                                                                       
 • rozšířené žilky    
 • akné
 • rozšířené póry

IPL Laser se použítá také k rejuvenaci (omlazení) obličejePři ošetření dochází k okamžitému smrštění makromolekuly kolagenu v hlubší struktuře kůže, v důsledku toho se kolagenní vlákna napnou a následně se začíná vytvářet nový kvalitní kolagen. Kůže se zpevní, vrásky se vyhladí o 40-60 %. Touto metodou se dále odstraní či zesvětlí pigmentace, stařecké skvrny a jemné červené žilky, stáhnou se póry asi o 60 procent.

                                         

Akné


Excimer systém 308nm

Inovativní ošetření excimerovým světlem dokáže řešit problémy tam, kde to už leckdo vzdal.

Excimerové 308 Nm UV světlo je monochromatické excimerové světelné záření používající XeCl jako zdroj záření pro vyvolání apoptózy buňěk a zlepšení syntézy pigmentu, což se ukázalo být efektivní u mnoha kožních nemocí s potřebou přesného ošetření. Pro jeho výbornou účinnost, krátkou dobu ošetření a menší nepříznivé účinky je považováno za nejefektivnější způsob léčby  vitiliga, lupénky a dalších kožních onemocnění.

Psoriáza
 

Na rozdíl od zdravé kůže snesou lupénková ložiska mnohem vyšší dávku UVB záření, kterou právě excimerové světlo dokáže generovat. Záření je tak násobně intenzivnější než v případě UV lampy-klasické světloléčby. Paprsek  je ale zároveň cílený, ozáří jen poškozenou kůži a té zdravé se vyhne. Vysoké dávky energie jsou totiž vedeny aplikačním otvorem  o různých velikostech podle ložiska, které chceme ozářit.

Viditelné zlepšení pacienti pozorují už po 2 až 3 týdnech excimerové léčby, optimálního výsledku dosahují po 6 až 12 sezení, přitom docházejí na laserovou terapii zhruba 1-2x týdně.

Excimerovým laserem lze také snadno ozářit oblasti, které jsou tradičními metodami léčby těžce přístupné nebo často na léčbu nereagují. Jsou to například vlasatá část hlavy, dlaně či chodidla.

Vitiligo

Nejen na psoriázu – lupénku, ale i nepigmentové skvrny- vitiligo.

Účinný je především u vitiliga, kožního onemocnění, při němž dochází ke ztrátě buněk tvořících kožní pigment. Projevuje se tím, že nemocní mají světlé skvrny na kůži, a to nejčastěji okolo prstů, úst, očí či třísel.

Léčba excimerovým světlem má stejné pozitivní výsledky jako u léčby lupénky, tato terapie je díky vyšším dávkám účinnější, ošetřuje přímo postižené místo a přitom nezatěžuje okolní zdravou kůži.


Vysoká spokojenost pacientů 

 • Zcela bezbolestná aplikace
 • Maximální ochrana zdravé pokožky
 • Žádné prostoje, rychlé výsledky
Balíček vitiligo20 aplikací3.800Kč (původně 5.400Kč)

Odstranění tetování

Bezpečné a efektivní odstranění tetování. Absorpce vysokovýkonných nanosekundových laserových pulsů v kůži rozbíjí tetovací pigment na velmi malé častice, které jsou lépe a rychleji vstřebávány imunitním systémem. Takto můžeme odstranit všechny typy barevného nebo jen černého tetování. A to celoročně u všech fototypů pleti.

– Před zákrokem se provádí lokálni znecitlivění.

– Při ošetření je pociťován mírně palčivý pocit.

– Rekonvalescence je individuální

Obvykle je potřeba více ošetření (5 a více) asi v rozestupu 6 až 8 týdnů. Bezprostředně po ošetření laserem je nutné vyvarovat se intenzivnímu slunečnímu záření a používání krémů s vysokým ochranným faktorem.

1 ošetřenílokalita velikosti dlaně1.000Kč

Cévní Diodový laser

Pomocí diodového laseru mohou být odstraněny různé cévní změny kůže a podkoží, např. hemangiomy, žilky na nohou, ohně, cévní shluky, metličky a trvalé červené žilky na obličeji.

Ošetření

K výkonům používáme nejmodernější laser vybavený speciálním chlazením, který zajišťuje vysokou bezpečnost a snižuje bolestivost zákroku. Při zákroku působí laserový paprsek pouze na cévní změnu, okolní kůže není postižená. Laserová energie je přenášena velmi přesným laserovým paprskem až do určité hloubky kůže a je přeměněna v cévě do tepelného impulsu, céva se následně uzavře. Tepelný impuls může být mnohými pacienty pociťován jako malé popálení.

Během zákroku se používá lokální chlazení, které pocity pálení snižují a zákrok se stává pro pacienty snesitelný. Během zákroku vzniká také světelný impuls, který může mírně podráždit kůži jako při spálení od slunce. Může se vytvořit i zarudlý puchýřek. Nahřátím se kůže vysuší, vytvoří se tenounká, pregamentová vrchní vrstva kůže jevící se jako drobný stroupekTen se nesmí seškrabávat – POZOR jinak hrozí vznik jizvy!

Hermangiomy z 95% mizí po prvním ošetření. U žilek v obličeji dochází po jednom ošetření ke zlepšení asi o 60-80%. Metličky na nohou se zlepšují po jednom ošetření asi o 50%. Jsou zde ale velké individuální rozdíly, proto je nutné zákrok opakovat. Zákroky se provádějí v intervalech 4-6 týdnů, poté může být teprve znát výsledek.

Opakované ošetření přináší u ošetřených cév větší úspěch.

Po laserovém zákroku je nutné kůži chránit před UV zářením, nutné kůži ošetřovat opalovacími krémy s SPF 50+, zákaz pobytu v soláriu a v sainách. Nutné vyvarovat se fyzické námaze – zákaz cvičení, posilování, horských túra aj…

Laserový zákrok není možný nebo možný pouze částečně

 • Při poruchách srážlivosti krve (např. kvůli prostředkům bránícím srážlivosti)
 • Při užívání prostředků citlivých na světlo (bergamentový olej, léky…)
 • Při extrémně tmavé nebo čerstvě opálené kůži
 • Při zhoubných kožních nádorech
1 léze (hemangiom)350Kč, každý další 150Kč
Obličejnos-střed tváří1.600-1.800Kč
nos-celé tváře2.000-2.500Kč
nos-tváře-čelo2.600-3.000Kč
Žilky na nohoudle rozsahu2.000-8.000Kč
Oheňdle rozsahu500-3.000Kč
Ošetření nehtů1 nehet110Kč

Operační CO2 laser

Odstranění mateřského znaménka laserem je považováno za jednu z nejšetrnějších metod. Tato metoda se snaží, aby pokud možno co nejméně zasahovala do nejbližšího okolí mateřského znaménka. Její výhoda spočívá také v tom, že po tomto zákroku je jizva minimální.

Pokud se rozhodnete pro odstranění znaménka laserem, je nutné, aby místo nebylo minimálně osm týdnů před zákrokem vystavováno UV záření. Místo, které bude ošetřováno, je nejdříve znecitlivěno lokální anestézii. Následuje samotný zákrok, který trvá jen několik minut. Ošetřené místo není nutno zašívat, protože místo nekrvácí ani během zákroku a ani po něm.

Po odstranění znamének se během dvou až tří dnů objeví stroupek, jenž se v průběhu jednoho až dvou týdnů odloučí. Když se stroupek odloučí, v místě ošetření zůstane po několik týdnů narůžovělá skvrna, které během několika měsíců zmizí. Po ošetření je nutné dodržovat pravidla. Nedoporučují se koupele, nenavštěvovat saunu, dva měsíce se vyhýbat slunečnímu záření a také používat krémy se SPF 50+. Z tohoto důvodu se většina zákroků provádí od konce září do konce dubna.

1 znaménko600Kč

Karbonová maska

Lutronic SPECTRA XT

Multifunkční laser Spectra XT patří k nejúčinnější technologii, která je momentálně na trhu.


Díky tomuto přístroji můžete:

 • řešit různé nedokonalosti pleti
 • rychle a efektivně pomůže s léčbou akné a problematické pleti
 • vyhladit jizvičky po akne a rozšířené póry
 • vyhladít vrásky
 • odstranít růžovku
 • odstranít pigmentaci nedo různobarevné tetování
 • prosvětlit melasma (tmavé zbarvení kůže), hyperpigmentaci ( zesvětlení)
 • hloubkově vyčistit pleť
 • podstoupit laserový peeling
 • omladit a hydratovat pleť

Spectra XT nám dovoluje pracovat v různých vlnových délkách laserového paprsku a tudíž i v různé hloubce vaší pokožky. Dokáže  cíleně zasáhnout pigment a naprosto bezpečně, šetrně a bez rizika vzniku jizev. Laserovou energii lze také použít na jakýkoliv fototyp pleti.Laserová karbonová maska neboli Spectra Peel se doporučuje k ošetření problematické pleti a hloubkovému peelingu. Provádí se  pomocí laseru Spectra XT, se kterým dosahujeme vynikajících výsledků. Mastná a problematická pleť bude vyčištěna do hloubky a rozšířené póry se zatáhnou. Díky skvělým účinkům přístroje Spectra XT můžete takto řešit i akutní akné, růžovku nebo omlazení pleti.

Jak probíhá revitalizační ošetření

Laserový peeling Spectra Peel je šetrná metoda s okamžitým výsledkem. Na obličej se  nejprve aplikuje karbonová maska na 10min., která se následně zapracuje do pokožky pomocí tepla a poté se odstraní laserovým paprskem. Můžete pociťovat mírné brnění nebo teplo. Využívá se přitom kombinace dlouhovlnných a ultrakrátkých pulsů laseru, díky kterým se dokonale vyčistí pleť do hloubky. Celé ošetření trvá cca 30min. Efekt peelingu je dlouhodobý.

Po ošetření  se doporučuje min. 2 týdny používání krémů s SPF 50. Doporučuje se  absolvovat sérii min. 3 ošetření s rozestupem cca 2 týdny při zaměření na akné a cca  3 – 4 týdny při zacílení na redukci vrásek.

Karbonová maska1.400Kč
LED a vitamín100Kč

Máte zájem? Chcete se objednat nebo se na cokoli zeptat?​

Kontaktujte nás!

LKC Bruntál

MUDr. Lenka Klechová

Nádražní 27,  Bruntál

Žižkova 7, Krnov

Vyplněním požadovaných údajů a následným kliknutím na tlačítko „ODESLAT“ souhlasíte se zpracováním vámi zadaných osobních údajů společností Laserové a kožní centrum, s.r.o. Zavazujeme se, že vámi zadané osobní údaje zpracováváme pouze pro účely zpětného kontaktování pomocí zadaného emailu nebo tel. čísla a to striktně dle normy GDPR. Nikdy je neposkytneme třetím stranám ani jinak nezneužijeme. Vámi poskytnuté osobní údaje nebudou nikde dlouhodobě evidovány nebo použity k marketingovým účelům. Pokud máte podezření na zneužití, neváhejte se na nás obrátit.

Vážení pacienti,

Dne 29. 9. 2023  je ordinace z důvodu nepřítomnosti lékaře uzavřena. Budou probíhat  objednané  lymfatické masáže. Akutní případy ošetří nejbližší kožní ambulance Nemocnice Krnov, Opava, Olomouc.

Děkujeme za pochopení.